X
X

چرخ متر

مشبک لیست

4 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
 1. 075.006A چرخ متر دیجیتالی لیزرلاینر مدل
  اعلام قیمت و موجودی
 2. 075.005A چرخ متر لیزرلاینر مدل
  اعلام قیمت و موجودی
 3. 075.008A چرخ متر مینی لیزرلاینر مدل
  اعلام قیمت و موجودی
 4. 075.002A چرخ متر مکانیکی لیزرلاینر مدل
  اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

4 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

چرخ متر

اگر مشغول ساخت‌ مسکن یا بازسازی ملک مورد نظرتان هستید یا به کار مشاوره املاک یا نقشه‌برداری اشتغال دارید، احتمالا همیشه باید مسافت‌های زیادی را اندازه‌گیری کنید و باوجودی‌که می‌توانید از ابزارهای زیادی برای انجام این قبیل اندازه‌گیری‌ها استفاده کنید، ابزاری طراحی شده و در بازار موجود است می‌تواند که سطوح مختلف را هنگام راه‌رفتن و بدون زحمت برایتان اندازه‌گیری ‌کند. متر چرخ‌دار یا چرخ متر یکی از قدیمی‌ترین ابزارهای اندازه گیری است که کاربرد گسترده‌ای دارد و در عین حال که برای مشاغل خاصی مناسب است، مرزها و مساحت‌های بزرگ را سریع، بی‌دردسر و آسان اندازه‌گیری می‌کند. چرخ متر در اندازه‌های متفاوتی تولید می‌شود و می‌توان از آن در کاربردهای مختلفی استفاده کرد. قرن‌ها است که این ابزار اندازه گیری مورد استفاده قرار می‌گیرد و در واقع براساس گزارش‌های اولیه، استفاده از چرخ متر به سده 1600 میلادی برمی‌گردد. ساختار چرخ متر در تمام این مدت به جز افزایش دقت و سهولت کاربرد آن تغییر زیادی نکرده است. هدف اولیه استفاده از این ابزار برآورد دقیقی از مسافت‌های بسیار طولانی و به‌ویژه مسافت بین شهرها و شهرک‌ها بود. از نام‌های چرخ مساحی، چرخ کلیک، چرخ فیلم و گاهی‌اوقات چرخ محاسبه‌ی مسافت نیز برای این ابزار استفاده می‌شود.
از چرخ مترهای مدرن به روش مشابهی استفاده شده و این گروه از ابزارهای اندزه گیری برای علامت‌گذاری مرزهای یک ملک، اندازه‌گیری پی خانه، اندازه‌گیری فاصله بین ساختمان‌ها در یک ملک، علامت‌گذاری لبه‌های محوطه‌سازی‌شده، تعیین مساحت باغ‌ها و اندازه‌گیری مسافت‌های بزرگ کاربرد دارند. چرخ متر ابزار بسیار ساده‌ای بوده و ساختار آن از یک چرخ متصل به یک دسته بلند با یک دستگیره تشکیل شده است. در این ابزار همزمان با چرخش چرخ، تعداد دفعات چرخش مشخص شده و بلافاصله مسافت طی‌شده محاسبه می‌شود. هر چه سطحی که چرخ متر روی آن حرکت می‌کند صاف‌تر و هموارتر باشد، فواصل با دقت بیشتری اندازه‌گیری می‌شوند. به این نکته مهم توجه کنید که انواع چرخ متر فقط می‌توانند برآوردی از فواصل مسطح داشته باشند و قادر به اندازه‌گیری ارتفاعات نیستند. همچنین غلتیدن این چرخ‌ها روی زمین‌های ناهموار دقت خوانش ابزار را کاهش می‌دهد. با این وجود اگر لازم است برآوردی کلی از فاصله بین دو ساختمان داشته باشید، چرخ متر انتخاب مناسبی برایتان خواهد بود. ابزارهای زیادی برای اندازه‌گیری فواصل مختلف موجود هستند و بسیاری از آنها خوانش دقیق‌تری نسبت به چرخ متر ارائه می‌دهند، اما چرخ متر به چند دلیل ساده همچنان طرفداران زیادی دارد. برای مثال می‌توانید از چرخ متر در مسافت‌های طولانی استفاده کنید و بنابراین مشکلاتی نظیر نگه‌داشتن متر یا تکان‌خوردن و حرکت و جابه‌جایی ابزارهای دیگر را نخواهید داشت. همچنین با کمک چرخ متر و با تغییر موقعیت ابزار می‌توانید با یک حرکت و بدون نیاز به اندازه‌گیری‌های مجزا تمام فواصل را اندازه‌گیری کنید. یکی دیگر از مزایای استفاده از چرخ متر این است که هیچ نقطه پایانی برای اندازه‌گیری با آن وجود ندارد، یعنی شبیه متر با طول محدود نیست و می‌توانید با آن مسافت‌های بیشتری را طی کنید. بعضی از انواع چرخ متر یک ناحیه را با رنگ‌کردن آن در حین حرکت علامت‌گذاری کرده و به شما کمک می‌کنند تا مرز مشخصی را با یک حرکت اندازه‌گیری و علامت‌گذاری کنید.


انواع چرخ متر


چرخ متر در انواع مکانیکی یا آنالوگ و دیجیتال در بازار موجود است. معمولا انواع دیجیتال این ابزار چرخ‌های بزرگی دارند و مجهز به صفحه نمایش دیجیتال هستند. دسته‌های معمولا تاشو و شارژ با باتری از دیگر ویژگی‌های چرخ متر دیجیتال بوده و در عین حال برای کاربرد در محیط‌های مرطوب مناسب نیستند. همچنین با تمام‌شدن باتری لازم است در حین کار مجددا شارژ شوند. در مقابل، چرخ مترهای آنالوگ یا مکانیکی مشکل شارژ باتری یا عدم کارایی در محیط مرطوب را ندارند و راحت‌تر تعمیر می‌شوند، اما توجه داشته باشید که دقت چرخ مترهای دیجیتال بیشتر از انواع مکانیکی این ابزار است. همچنین انواع چرخ متر با توجه به ابعاد، محدوده اندازه‌گیری، دقت، وجود یا عدم وجود نشانگر درجه حرارت و ... با همدیگر متفاوت هستند.
برترین برندهای چرخ متر
برای خرید چرخ متر بهتر است ابتدا در مورد برندها و مدل‌های موجود آن در بازار تحقیق کنید و سپس با توجه به نوع ابزار و کاربرد مورد نیازتان انتخاب بهینه‌ای داشته باشید. چرخ متر در برندها و مدل‌های مختلفی در بازار ایران عرضه می‌شود. در این زمینه می‌توان برندهایی نظیر لیزرلاینر، اینسایز، بوش، بی ام آی، اکو، کاپرو و ... را مثال زد. قیمت چرخ متر نیز با توجه به نوع، کاربرد و برند آن در مدل‌های مختلف متفاوت است.


خرید آنلاین چرخ متر


چرخ متر یکی از ابزارهای مهم اندازه‌گیری است که برای مترکردن مسافت‌های طولانی از آن استفاده می‌شود. برای خرید چرخ متر می‌توانید با مراجعه حضوری یا جستجوی اینترنتی و آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی اقدام کنید. انواع چرخ متر مکانیکی و دیجیتال در فروشگاه اینترنتی سازوکار با برندهای معتبر و عملکرد قابل قبول موجود هستند. با توجه به نوع نیاز، مشخصات هر ابزار و برند و مدل منتخب می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش چرخ متر استفاده کرده و آیتم مورد نظرتان را خریداری کنید.

مشاهده بیشتر