X
X

پمپ آب

مشبک لیست

10 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
 1. پمپ آب اینکو مدل INGCO-VPM37018
  اعلام قیمت و موجودی
 2. پمپ آب 750 وات اینکو مدل INGCO-VPM7508
  اعلام قیمت و موجودی
 3. موتور آب بنزینی اینکو مدل INGCO-GWP102
  اعلام قیمت و موجودی
 4. پمپ آب اینکو مدل INGCO-VPM3708
  اعلام قیمت و موجودی
 5. پمپ آب 1 اسب بخار بشقابی رونیکس مدل RH-4021
  اعلام قیمت و موجودی
 6. پمپ آب 0.5 اسب محیطی رونیکس مدل RH-4020
  اعلام قیمت و موجودی
 7. پمپ آب 1 اسب بخار جتی رونیکس مدل RH-4022
  اعلام قیمت و موجودی
 8. پمپ آب 1 اسب بخار جتی آروا مدل 5150
  اعلام قیمت و موجودی
 9. پمپ آب بشقابی 1.5 اسب بخار آروا مدل 5152
  اعلام قیمت و موجودی
 10. پمپ آب بشقابی 2 اسب بخار آروا مدل 5153
  اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

10 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

پمپ آب

پمپ‌های آب از جمله ابزارهای مهمی هستند که در زمینه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. پمپ آب دستگاهی است که برای افزایش فشار آب به منظور انتقال آن از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر استفاده می‌شود. پمپ‌های آب مدرن در سرتاسر جهان برای تامین آب مصارف شهری، صنعتی، کشاورزی و مسکونی کاربرد دارند. این دستگاه‌ها برای انتقال فاضلاب در تصفیه خانه نیز مورد استفاده واقع می‌شوند.

پمپ‌های آب مدرن اغلب توسط جریان الکتریکی به حرکت درمی‌آیند، اما گاهی سایر منابع انرژی نیز برای راه اندازی پمپ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال در برخی مناطق دورافتاده، مانند مناطق بیابانی، ممکن است از پنل‌های خورشیدی برای تامین انرژی لازم برای شروع به کار پمپ‌های کوچک استفاده شود. وظیفه‌ی اصلی پمپ آب استفاده از یک موتور برای تبدیل انرژی دورانی یا انرژی جنبشی و تبدیل آن به نوعی انرژی برای حرکت سیالات است.

انواع پمپ آب

در دنیای پمپ‌های آب، انواع مختلفی از جمله پمپ‌های گریز از مرکز، پمپ‌های چاه و پمپ‌های شناور وجود دارند. یکی از مفیدترین انواع این دستگاه‌، پمپ‌های محیطی هستند.

پمپ‌های محیطی یا پمپ‌های احیاکننده، دسته‌ای از پمپ‌های گریز از مرکز هستند. این پمپ‌ها دارای پروانه‌هایی هستند که در داخل یک کانال پوششی متحدالمرکز با یک دهانه ورودی و یک دهانه خروجی، می‌چرخند. در بخش صنعتی، پمپ‌های محیطی کاربردهای فراوانی دارند.

کارایی پمپ‌های محیطی زمان نمایان می‌شود که پمپ‌های گریز از مرکز کوچک نمی‌توانند مقدار مورد نیاز از دبی آب را فراهم نمایند. مهمترین کاربردهای صنعتی این پمپ‌ها استفاده در سیستم‌های آبیاری، سیستم‌های تامین آب تحت فشار و سیستم‌های شستشو است. پمپ‌های محیطی اغلب ابعاد کوچکی دارند، بنابراین برای استفاده در فضاهایی که ابعاد کمی دارند، مناسب هستند.

ورودی و خروجی محفظه پمپ توسط یک نوار فلزی از هم جدا می‌شوند و الزامی است که تمام مایع ورودی از طریق خروجی تخلیه شود. پمپ‌های آب محیطی برای سیالات تمیز طراحی شده‌اند، زیرا فاصله باریکی بین پره‌های پروانه و پوشش پمپ وجود دارد. به این معنی که هر گونه ماده جامد باعث توقف پروانه می‌شود. پمپ‌های محیطی برای اموری مانند فیلتراسیون آب، سیستم جت (تمیز کردن فشار بالا)، انتقال مایعات، فواره‌های آب و افزایش فشار آب مفید هستند.

بهترین برندهای پمپ آب

برندهای مختلفی در زمینه تولید انواع پمپ آب فعالیت می‌کنند. برخی از این برندها به صورت اختصاصی تمرکز خود را روی تولید یک نوع پمپ قرار داده‌اند. در حال حاضر برندهایی مانند رونیکس و شپخ به عنوان بهترین برندهای پمپ آب در بازار ایران شناخته می‌شوند. این برندها با استفاده از مواد اولیه مرغوب و مطابق با استانداردهای روز جهان، پمپ‌های خود را روانه بازار می‌کنند.

قیمت پمپ آب

به طور کلی نمی‌توانیم قیمت پمپ آب را به صورت دقیق بگوییم. زیرا این دستگاه‌ها دارای انواع مختلفی هستند. قیمت این دستگاه به پارامتر‌های گوناگونی مانند قدرت، کاربرد، برند و نوع آن بستگی دارد.

خرید پمپ آب

برای خرید پمپ آب، قبل از هرچیزی ابتدا باید مشخص کنید که این دستگاه را برای چه کاری و چه محیطی می‌خواهید. زیرا کاربرد یک پمپ آب خانگی در مقایسه با یک پمپ آبیاری، کاملا متفاوت است. سپس باید به قدرت دستگاه توجه کنید. پمپ‌هایی که قدرت بیشتری دارند، قادرند دبی آب را بالاتر ببرند. به طبع این پمپ‌ها قیمت بیشتری نیز دارند.

مشاهده بیشتر