X
X

ترازو

مشبک لیست

1 آیتم

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
  1. 085.101A ترازو دیجیتالی لیزرلاینر مدل
    اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

1 آیتم

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

ترازو

ترازو یا جرم‌سنج یکی از ابزارهای اندازه‌گیری است که برای تعیین جرم اجسام از آن استفاده می‌شود. ترازو حاوی مقیاسی است که وزن (جرم) را نشان می‌دهد یا جرم جسم را با وزنه‌های مشخص و کالیبره‌شده مقایسه می‌کند. ترازو از دوران ماقبل تاریخ مورد استفاده قرار می‌گرفت و جرم جسم به‌سادگی و با روش مقایسه جرم کالای خریداری‌شده در یک دست و جرم یک تکه سنگ در دست دیگر مشخص می‌شد. درواقع فروش کالاها برحسب وزن از هزاران سال قبل متداول بوده است و احتمالا در ابتدا وزن کالا با آویزان‌کردن آن به یک سر چوب و متعادل‌کردن آن با سنگ یا شی دیگری برای مقایسه مشخص می‌شد. به مرور زمان نیاز به استفاده از روش‌های تجاری منسجم باعث شد مفاهیمی نظیر وزن و ترازوهای استاندارد مطرح شوند. رومیان با ارائه مفهوم وزن و اصطلاحاتی مانند پوند که برای توصیف وزن استفاده می‌شود، در این زمینه تلاش‌های چشمگیری داشتند و پس از پیشرفت‌های قرون متمادی، ترازوهای قرن بیست‌و‌یکم می‌توانند جرم همه چیز را از ذرات بسیار و کم‌وزن کوچک گرفته تا فضاپیما و با استفاده از فناوری تجهیزات دیجیتال پیچیده و نیز مقیاس‌های ساده‌ای که از هزاران سال پیش تاکنون از آنها استفاده می‌شود، اندازه‌گیری کنند.

وزن و جرم در زمین به‌دلیل گرانش مفاهیم یکسانی دارند. ترازو ابزاری است که وزن یک جسم یا شخص را تحت تاثیر کشش گرانشی زمین یا جاذبه اندازه‌گیری می‌کند. اجسام در سیارات دیگر با گرانش کمتر وزن پایین‌تری دارند اما جرم آنها تغییری نمی‌کند. در فضا اجسام بی‌وزن هستند اما این به آن معنی نیست که جرم خود را از دست داده‌اند، بلکه فقط اثرات گرانش در مقیاس وزن اندازه‌گیری می‌شود. ساده‌ترین ترازو که از زمان رومیان باستان نیز مورد استفاده قرار می‌گرفت، از شاهین و یک محور برای متوازن‌کردن وزن اجسام تشکیل شده است. شاهین در مرکز محور قرار می‌گیرد و از دو سینی یا کفه در انتهای هر دو محور برای توزین اجسام استفاده می‌شود. موادی که باید توزین شوند در یک کفه قرار گرفته و وزن مرجع نیز به مقدار مشخصی روی کفه دیگر قرار می‌گیرد و آنقدر وزن تغییر می‌کند یا مواد کم و زیاد می‌شوند تا این دو متعادل شده و محور کاملا به حالت افقی بایستد.

انواع ترازو

ترازوها در انواع مختلف و با برندهای متفاوتی تولید شده و به بازار عرضه می‌شوند. ساده‌ترین نوع ترازو از شاهین، محور و دو کفه تشکیل شده است. با پیشرفت تکنولوژی از ترازوهای جدیدتر و با کالیبراسیون دیجیتال برای کاربردهای مختلف استفاده می‌شود. انواع ترازو در صنایع مختلف، بخش بهداشت و سلامت، آزمایشگاه‌ها، طلافروشی‌ها، آشپزخانه‌ها و ... مورد استفاده قرار می‌گیرند. باسکول‌های آویز جرثقیل، باسکول‌های کامیون‌کش و لیفتراک، ترازوهای بنچ، ترازوهای مورد استفاده در فروشگاه‌های خواروبار، ترازوهای دیجیتالی شمارش‌گر و ... از جمله ترازوهای با کاربرد صنعتی هستند. در آشپزخانه‌ها نیز می‌توان برای توزین مواد غذایی از انواع ترازوهای دیجیتال و آنالوگ نظیر تراوزهای توازنی، مکانیکی، لمسی، جیبی و ... استفاده کرد. تمام انواع ترازوهای فوق با توجه به آنالوگ یا دیجیتال‌بودن سیستم خوانش آنها، رزولوشن، حساسیت و حداکثر ظرفیت توزین، میزان خطای اندازه‌گیری، درجه‌بندی و نحوه خوانش، طراحی و شکل ظاهری و ... با همدیگر متفاوت هستند. معمولا ترازوهای دیجیتال دقت بالاتری دارند، به کالیبراسیون کمتری نیاز دارند و خوانش آنها نیز ساده‌تر است. درهرصورت قبل از خرید ترازو لازم است ابتدا به کاربرد آن و میزان دقت مورد نیازتان نیز توجه کنید تا با صرف حداقل هزینه بهترین انتخاب را داشته باشید.

برترین برندهای ترازو

ترازوها با توجه به تنوع و دامنه کاربرد گسترده‌ای که دارند، در برندها و مدل‌های مختلف تولید شده و به بازار عرضه می‌شوند. برندهای متنوعی نظیر شیائومی، بیورر، لنوو، بوش، هایتک، محک، کمری، اسمیگ، ترازویپند، افق، پارس خزر و ... انواع ترازوهای دیجیتال و عقربه‌ای را در مدل‌های مختلف و برای کاربردهای متفاوت تولید می‌کنند. قیمت ترازو با توجه به نوع و برند آن متفاوت بوده، لذا هنگام خرید ترازو با مطالعه مشخصات فنی آن و نیز با توجه به کاربرد، دقت، کالیبراسیون و بودجه‌ مورد نظرتان تصمیم مناسبی بگیرید. در فروشگاه اینترنتی سازوکار ترازوی دیجیتالی لیزرلاینر مدل A 085.101 با رزولوشن 50 گرم و محدوده اندازه‌گیری 55-0 کیلوگرم موجود است.

خرید آنلاین ترازو

ترازو یکی از مهمترین ابزارهای اندازه‌گیری است که در صنایع مختلف، آزمایشگاه‌ها، آشپزخانه‌ها و ... کاربردهای متنوعی دارد. جهت خرید ترازو می‌توانید با مراجعه حضوری یا جستجوی اینترنتی و آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی اقدام کنید. ابزار اندازه‌گیری ترازو در فروشگاه اینترنتی سازوکار با عملکرد قابل قبول و برند معتبر موجود هستند. برای اطلاع از قیمت ترازو به برچسب قیمت موجود فروشگاه اینترنتی سازوکار توجه کنید. در نهایت با توجه به نوع نیاز، مشخصات هر ابزار و برند و مدل منتخب می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش ترازو در فروشگاه اینترنتی سازوکار استفاده کرده و ترازوی متناسب با نیازتان را خریداری کنید.

مشاهده بیشتر