X
X

دوربین کاوشگر

مشبک لیست

16 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
 1. دوربین بازرسی اولترا لیزرلاینر مدل 082.210A
  اعلام قیمت و موجودی
 2. دوربین بازرسی لیزرلاینر مدل 082.212A
  اعلام قیمت و موجودی
 3. دوربین ترازیاب با سه پایه و شاخص لیزرلاینر مدل 080.82-0
  اعلام قیمت و موجودی
 4. دوربین ترازیاب لیزرلاینر مدل 080.83
  اعلام قیمت و موجودی
 5. دوربین ترازیاب لیزرلاینر مدل 080.82
  اعلام قیمت و موجودی
 6. دوربین ترازیاب با سه پایه و شاخص لیزرلاینر مدل 0.80.83-1
  اعلام قیمت و موجودی
 7. دوربین بازرسی لیزرلاینر مدل 082.253A
  اعلام قیمت و موجودی
 8. دوربین بازرسی لیزرلاینر مدل 082.258A
  اعلام قیمت و موجودی
 9. دوربین بازرسی ویدیویی لیزرلاینر مدل 084.134L
  اعلام قیمت و موجودی
 10. دوربین بازرسی میکرو لیزرلاینر مدل 082.211A
  اعلام قیمت و موجودی
 11. دوربین بازرسی لیزرلاینر مدل 082.256A
  اعلام قیمت و موجودی
 12. دوربین بازرسی لیزرلاینر مدل 082.254A
  اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

16 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

دوربین کاوشگر

دوربین کاوشگر که با نام‌های دوربین بازرسی و ویدئو برسکوپ نیز شناخته می‌شود، یکی از ابزارهای پرکاربرد است که بازرسان از آن برای جمع‌آوری داده‌های بصری استفاده می‌کنند. دوربین‌های بازرسی دیجیتال، دوربین‌های مارپیچی یا ابزارهای بازرسی بصری از راه دور (RVI) مانند هواپیماها و فضاپیماهای بدون سرنشین، مثال‌هایی از دوربین‌های کاوشگر هستند. دوربین‌های بازرسی و نظارت به بازرسان کمک می‌کنند تا روی مناطقی که در آنها مشکل ایجاد شده زوم کرده و همچنین بتوانند داده‌ها را در مکان‌های دور از دسترس یا غیر قابل دسترس جمع‌آوری کنند.

دوربین‌های کاوشگر ابزار مهمی هستند که لازم است هر بازرسی در جعبه ابزار خود آنها را به همراه داشته باشد. اگر کلمه‌ی دوربین بازرسی یا دوربین کاوشگر را در گوگل جستجو کنید، احتمالا براساس نتایج جستجو نتیجه می‌گیرید که فقط از دوربین‌های مارپیچی یا ویدئو برسکوپ که ترکیب فایبراسکوپ و بوراسکوپ هستند، برای بازرسی استفاده می‌شود و این دوربین‌ها به انتهای کابل متصل بوده، برای ورود به لوله‌های فاضلاب یا سایر فضاهای محدود ساخته شده‌اند و مجهز به نمایشگر دیجیتال هستند. اما واقعیت این است که تقریبا هر دوربینی می‌تواند نقش یک دوربین کاوشگر را ایفا کند. فردی که مشغول بازرسی خانه است می‌تواند در حین انجام بازرسی از یک دوربین دیجیتال معمولی برای جمع‌آوری تصاویر خانه استفاده کند. بازرس صنعتی نیز که در یک مخزن تحت فشار بزرگ کار می‌کند، می‌تواند برای بازرسی بصری از یک پهپاد مجهز به دوربین دیجیتال RGB با کیفیت بالا جهت جمع‌آوری تصاویر استفاده کند. به همین ترتیب بازرس سقف می‌تواند از دوربین حرارتی برای جمع‌آوری داده‌های مادون قرمز (که نشان می‌دهد گرما از سقف خارج می‌شود یا خیر)، استفاده کند. چیزی که یک دوربین را به یک دوربین کاوشگر تبدیل می‌کند این نیست که حتما در آن از فناوری پیشرفته‌ای استفاده شده یا اینکه فقط برای بازرسان ساخته شده است، بلکه درواقع آنچه که باید به آن توجه شود، نحوه استفاده از دوربین است.

انواع دوربین کاوشگر

متداول‌ترین انواع دوربین‌های کاوشگر عبارتند از دوربین‌های بازرسی دیجیتال، دوربین‌های مارپیچی مورد استفاده برای بازرسی فاضلاب، دوربین‌های بازرسی لوله‌ها و بروسکوپ‌ها و نیز دوربین‌های کاوشگر هواپیماها و فضاپیماهای بدون سرنشین (RVA). امروزه به‌خاطر پیشرفت‌های روباتیک لازم نیست بازرسان برای استفاده از دوربین‌های کاوشگر دیجیتال در تمام موقعیت‌ها حضور فیزیکی داشته باشند. ابزارهای RVI (بازرسی بصری از راه دور) مانند هواپیماهای بدون سرنشین، ربات‌های زمینی، یا دوربین‌های مداربسته شناور به بازرسان کمک می‌کنند تا داده‌های بصری را بدون نیاز به حضور فیزیکی، از راه دور جمع‌آوری کنند.

برای خرید دوربین کاوشگر باید به چند نکته مهم توجه کنید. کیفیت تصویر یکی از فاکتورهای موثر بر انتخاب این ابزار است، به این معنا که کیفیت تصویر باید با توجه به نوع داده‌ای که برای بازرسی به آن نیاز دارید، تعیین شود. هر چه کیفیت تصویر بالاتر باشد، قیمت دوربین کاوشگر نیز بیشتر می‌شود و انواع دوربین‌های ارزان‌قیمت‌تر معمولا تصاویری با وضوح و کیفیت پایین ارائه می‌دهند. فاکتور دیگری که باید به آن توجه کنید، میزان نور است. اگر در فضاهای داخلی یا در شرایط کم‌نور کار می‌کنید، باید از دوربینی استفاده کنید که بتواند در شرایط کم‌نور نیز تصاویر یا ویدئوهای با کیفیتِ مطلوب را ثبت کند. بیشتر دوربین‌ها دارای لامپ LED با روشنایی قابل تنظیم هستند، اما تعداد لومن‌هایی که دوربین ارائه می‌دهد را بررسی کنید تا متوجه شوید که روشنایی در این شرایطِ کاری کافی هست یا خیر. اگر قصد خرید دوربین‌های ویدئو برسکوپ را دارید، باید به طول کابلی که دوربین به آن وصل می‌شود، توجه کنید. بیشتر این دوربین‌ها حاوی کابل‌هایی به طول 9-3 متر هستند. ابعاد کابل نیز باید متناسب با نیازهایتان باشد. هنگام خرید دوربین کاوشگر به پهنای کابل نیز توجه کنید. فاکتور مهم بعدی که حتما باید مد نظر داشته باشید، قیمت دوربین کاوشگر است. اگر یک بازرس حرفه‌ای هستید و به داده‌های با کیفیتِ بالا نیاز دارید، از دوربین بازرسی دیجیتال و باکیفیت استفاده کنید. ولی اگر مبتدی هستید لزومی ندارد هزینه زیادی را صرف خرید دوربین‌های گران‌قیمت کنید. همچنین درصورتی‌که از دوربین در شرایط مرطوب یا گردوغبار استفاده می‌کنید، باید از قبل رتبه IP آن را چک کنید تا مطمئن شوید که برای این کار مناسب است.

برترین برندهای دوربین کاوشگر

برندهای لیزرلاینر، بوش، کانن، سی ای ام، دلون و ... در زمینه تولید و عرضه انواع دوربین کاوشگر و ویدئو بروسکوپ فعال هستند. اگر قصد خرید دوربین کاوشگر را دارید، لازم است ابتدا در مورد برندها و مشخصات فنی دوربین‌های هر برند تحقیق کنید و سپس با توجه به نوع نیاز و بودجه‌ مورد نظرتان تصمیم مناسبی بگیرید.

خرید آنلاین دوربین کاوشگر

جهت خرید دوربین کاوشگر می‌توانید با مراجعه حضوری یا جستجوی اینترنتی و آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی اقدام کنید. دوربین‌های کاوشگر و بازرسی و ترازیاب در فروشگاه اینترنتی سازوکار با عملکرد قابل قبول و برندهای معتبر موجود هستند. جهت اطلاع از قیمت دوربین کاوشگر به برچسب قیمت درج‌شده در هر مدل در فروشگاه اینترنتی سازوکار توجه کنید. در نهایت با توجه به نوع نیاز، مشخصات ابزار و برند منتخب می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش دوربین کاوشگر در فروشگاه اینترنتی سازوکار استفاده کرده و مدل مورد نظرتان را انتخاب کنید.

مشاهده بیشتر