X
X

تفنگ میخکوب چاشنی

مشبک لیست

2 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
  • تفنگ میخکوب چاشنی نووا مدل NTG 9450
   ‎12,998,000 تومان
  • تفنگ میخکوب چاشنی رونیکس مدل RH-0450
   اعلام قیمت و موجودی
  مشبک لیست

  2 آیتم ها

  در هر صفحه
  تنظیم بصورت صعودی

  تفنگ میخکوب چاشنی

  ابزار پودری PAT))، تفنگ هیلتی یا تفنگ میخکوب چاشنی اغلب در پروژه‌های ساخت‌وساز و برای اتصال مواد به لایه‌های سختی نظیر فولاد و بتن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فناوری که با نام اتصال مستقیم یا انفجاری نیز شناخته می‌شود، با انفجار کنترل‌شده‌ی مواد شیمیایی محرک انجام شده و شبیه فرآیند شلیک در سلاح گرم عمل می‌کند. کاربرد تفنگ‌های میخکوب چاشنی اغلب به دلیل سرعت عمل بالا در مقایسه با سایر فرآیندهایی نظیر سوراخ‌کاریی و نیز نصب اتصالات رزوه‌ای طرفداران زیادی دارد. از این ابزار می‌توان به‌راحتی در موقعیت‌های کاری با فضای محدود یا نامناسب و برای نصب گیره‌های شناور فولادی در سقف‌های بتنی استفاده کرد. فناوری پودر و چاشنی برای کاربرد تجاری در طول جنگ جهانی دوم ارائه شد و در آن زمان از سیستم‌های اتصال با سرعت بالا برای تعمیر موقت آسیب‌های وارده به کشتی‌ها استفاده می‌شد.

  این ابزار شکاف‌های بدنه صفحات فولادی را در مناطق آسیب‌دیده با اتصال‌دهنده پر می‌کرد. تفنگ میخکوب چاشنی یا تفنگ میخکوب انفجاری به‌وسیله کارتریج‌های کوچکی از مواد منفجره تغذیه می‌شود، یعنی با برخورد پین شلیک به پرایمر شارژ انفجاری حساس در پایه کارتریج فعال می‌شود. پرایمر شارژ اصلی پودر را مشتعل کرده و به‌سرعت می‌سوزد. گازهای داغ آزادشده به‌خاطر سوختن محرک یا پیشرانه به‌سرعت به داخل کارتریج فشار می‌آورند و مستقیما سرِ اتصال‌دهنده یا روی پیستون را به جلو می‌رانند و اتصال‌دهنده با شتاب از دهانه تفنگ به خارج پرتاب می‌شود. تفنگ میخکوب چاشنی در انواع پرسرعت و کم‌سرعت در بازار موجود است. شارژ پیشرانه در ابزارهای پرسرعت در فرآیندی شبیه به اسلحه گرم، مستقیما روی اتصال‌دهنده عمل می‌کند. در ابزارهای کم‌سرعت پیستون وارد محفظه شده و پیشرانه روی پیستون عمل کرده و موجب حرکت سریع میخ می‌شود. اگر میانگین سرعت آزمون اتصال‌دهنده حداکثر 100 متر بر ثانیه باشد، تفنگ میخکوب چاشنی از نوع کم‌سرعت در نظر گرفته می‌شود. تفنگ‌های با سرعت بالا در برخی کشورها مانند ایالات متحده ساخته نمی‌شوند یا به فروش نمی‌رسند. اما

  تفنگ‌های پرسرعتی که چندین دهه قبل ساخته شده‌اند، همچنان در صنایع کشتی‌سازی و فولاد مورد استفاده قرار می‌گیرند. اتصال‌دهنده‌های فعال‌شده با پودر از فولاد مخصوص عملیات حرارتی ساخته می‌شوند؛ چراکه میخ‌های معمولی برای این کاربرد مناسب نبوده و ایمنی ندارند. اتصال‌دهنده‌های تخصصی زیادی برای کاربردهای خاص در صنایع ساختمانی و تولیدی طراحی شده‌اند. از انواع تفنگ میخکوب و میخ و چاشنی در کاربردهای ساختمانی و برای چفت‌کردن انواع قطعات مختلف به سطوح بتنی استفاده می‌شود.

  انواع تفنگ میخکوب چاشنی

  همانطور که اشاره شد، این ابزار از نظر سرعت به دو گروه اصلی کم‌سرعت و پرسرعت تقسیم‌بندی می‌شود. افزون‌براین، در تفنگ میخکوب چاشنی با عمل مستقیم، شارژ مستقیما روی کلگی میخ و با سرعت بالا عمل کرده و در تفنگ‌های با عمل غیر مستقیم از پیستون استفاده شده و این تفنگ‌ها کم‌سرعت هستند. همچنین این تفنگ‌ها در انواع تک شات و خشابی، چرخه پیستون دستی و اتوماتیک و تغذیه خودکار و دستی شارژها طبقه‌بندی می‌شوند. در مجموع از تفنگ میخکوب چاشنی برای پرتاب اتصال‌دهنده‌هایی نظیر چاشنی، میخ و گل میخ در فرآیند نصب پوشش‌های ایزولاسیون، اتصالات موقت و دائمی، دکوراسیون داخلی و کناف‌کاری، نصب اتصالات و رابط‌های برشی و ... استفاده می‌شود.

  برترین برندهای تفنگ میخکوب چاشنی

  برندهای رمسیت و هیلتی از بهترین تولیدکنندگان تفنگ‌های میخکوب چاشنی هستند ولی قیمت بالای آنها باعث شده بسیاری از خریداران به‌سراغ سایر برندهای با کیفیت بالا و در عین حال با قیمت مناسب‌تر بروند. برندهای رونیکس، والته، کرون و ... از دیگر برندهای تولیدکننده انواع میخکوب چاشنی و بادی هستند. برای خرید تفنگ میخکوب چاشنی با مطالعه مشخصات فنی و با درنظرگرفتن بودجه قابل پرداختتان بهترین گزینه را انتخاب کنید.

   خرید آنلاین تفنگ میخکوب چاشنی

  از تفنگ میخکوب چاشنی یا تفنگ میخکوب انفجاری برای اتصال سطوح بتنی و فلزی استفاده می‌‌شود. برای مشاهده قیمت تفنگ میخکوب چاشنی، همچنین مشخصات فنی و امکانات انواع و برندهای این ابزار کافی است به فروشگاه اینترنتی سازوکار سری بزنید. در این فروشگاه اینترنتی معتبر و تخصصی در زمینه فروش انواع ابزارآلات و ماشین آلات می‌توانید جدیدترین مدل‌های تفنگ میخکوب چاشنی را خریداری کنید. اگر قصد خرید این ابزار کاربردی را دارید، با استفاده از مشاوره کارشناسان فروش تفنگ میخکوب چاشنی در سایت برای خرید آن اقدام کنید.

  مشاهده بیشتر