X
X

مولتی متر

مشبک لیست

8 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
  • % off 8
  مولتی متر دیجیتال رونیکس مدل RH-9602
  بود ‎2,898,000 تومان قیمت ویژه ‎2,666,160 تومان
  • % off 8
  مولتی متر کلمپی DC/AC دیجیتال 1000 آمپر رونیکس مدل RH-9603
  بود ‎3,888,000 تومان قیمت ویژه ‎3,576,960 تومان
 1. مولتی متر لیزرلاینر مدل 083.034A
  اعلام قیمت و موجودی
 2. مولتی متر لیزرلاینر مدل 083.031A
  اعلام قیمت و موجودی
 3. مولتی متر دیجیتالی لیزرلاینر مدل 083.028A
  اعلام قیمت و موجودی
 4. مولتی متر لیزرلاینر مدل 083.030A
  اعلام قیمت و موجودی
 5. مولتی متر لیزرلاینر مدل 083.032A
  اعلام قیمت و موجودی
 6. مولتی متر کلمپی لیزرلاینر مدل 083.040A
  اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

8 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

مولتی متر

مولتی متر یکی از ابزارهای اندازه گیری است که کاربرد آن در تمام کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های فنی و مهندسی ضروری بوده و کاربرد اصلی نیز آن اندازه گیری کمیت‌های الکتریکی ابزار و سیم‌کشی‌ها است. از مولتی متر برحسب نیازهای صنعتی در کاربردهای مختلفی استفاده می‌شود و می‌توان پارامترهای مختلف الکتریکی در مولتی متر را با یک سوئیچ صفحه‌ای یا چرخشی در قسمت جلوی دستگاه انتخاب کرد. بیشتر مهندسان و تکنسین‌های رشته برق و الکترونیک ابزار اندازه گیری مولتی متر را می‌شناسند و از آن استفاده می‌کنند. مولتی متر با توجه به ویژگی‌های آن در اشکال مختلفی در بازار عرضه شده و اساسا از آن برای اندازه‌گیری سه کمیت اصلی الکتریکی یعنی ولتاژ، جریان و مقاومت استفاده می‌شود. همچنین این ابزار در آزمایش پیوستگی بین دو نقطه در یک مدار الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مولتی متر وظایف مختلفی دارد و درواقع به‌صورت آمپرمتر، ولت متر و اهم متر عمل می‌کند. همچنین ابزاری دستی است که حاوی عقربه‌ها یا میله‌های اندیکاتور مثبت و منفی بوده که در یک صفحه نمایش ال سی دی دیجیتال عددی از آنها استفاده می‌شود. از مولتی متر برای تست باتری‌ها، سیم‌کشی خانگی، موتورهای الکتریکی و منابع تغذیه استفاده می‌شود. نمایشگر، منبع تغذیه، پراب‌ها و کنترلر‌ها اجزای اصلی مولتی متر هستند.

عملکرد و کاربرد ابزار مولتی متر در هر دو نوع آنالوگ و دیجیتال آن مشابه یکدیگر است. این ابزار حاوی دو سیم رابط یا پراب قرمز و مشکی و سه پورت بوده و از سیم رابط مشکی برای اتصال به پورت مشترک استفاده می‌شود. سیم رابط یا پراب قرمز نیز در صورت لزوم به پورت‌های دیگر متصل می‌شود. می‌توان هنگام اتصال سیم رابط به برق، سلکتور قابل چرخش را روی ON قرار داد تا سنجش مورد نظر انجام شود. برای مثال وقتی سلکتور روی V DC20 قرار می‌گیرد، مولتی متر ولتاژ DC را تا 20 ولت تنظیم می‌کند. برای محاسبه ولتاژهای پایین لازم است سلکتور مولتی متر را در محدوده mV 200/2 تنظیم کنید. لازم است برای خوانش مناسب ابزار، انتهای هر پراب با انتهای اجزای مورد سنجش تماس پیدا کند. انواع مولتی متر برای کاربرد در دستگاه‌ها و مدارهای مختلف الکتریکیِ تامین‌کننده جریان یا ولتاژ از ایمنی مناسبی برخوردار هستند. در طول اندازه گیری باید احتیاط کنید و به انتهای میله فلزی دستگاه دست نزنید، در غیر این صورت دچار شوک الکتریکی می‌شوید.

انواع مولتی متر

مولتی متر انواع مختلفی دارد. مولتی متر آنالوگ یا VOM  (ولت، اهم، میلی‌آمپر) از یک سنجه با پیچک متحرک و یک عقربه برای خوانش روی یک صفحه مدرج تشکیل شده است. سنجه با پیچک متحرک حاوی سیم‌پیچی است که دور یک درام پیچیده شده است. درام بین دو آهنربای دائمی قرار دارد و فنرهای متصل به درام نیز نیرویی مخالف حرکت درام را برای کنترل انحراف عقربه وارد می‌کنند. مولتی متر آنالوگ دارای مزایایی نظیر قیمت مناسب، عدم نیاز به باتری، قابلیت اندازه‌گیری نوسانات خوانش بوده و حساسیت و دقت، دو عامل اصلی موثر بر اندازه‌گیری در این ابزار هستند. مولتی متر دیجیتال از LCD، سلکتور برای انتخاب محدوده‌های مختلف سه کمیت الکتریکی، مدار داخلی تقویت‌کننده سیگنال و مبدل آنالوگ به دیجیتال تشکیل شده است. صفحه مدار چاپی (PCB) از حلقه‌های متحدالمرکزی تشکیل شده که با توجه به موقعیت سلکتور متصل یا جدا می‌شوند. PCB برای انجام اندازه‌گیری مربوطه با انتخاب پارامتر مورد نیاز و محدوده اندازه‌گیری مناسب فعال می‌شود. یکی از مهم‌ترین مزایای مولتی متر دیجیتال نمایشگر خروجی آن است که مستقیما مقدار اندازه‌گیری‌شده را با دقت بالا و توانایی خوانش مقادیر مثبت و منفی نشان می‌دهد. مولتی متر دیجیتال در انواع مختلفی نظیر مولتی متر فلوک، مولتی متر دیجیتال کلمپی و مولتی متر اتورنج تولید می‌شود. مولتی متر فلوک یکی از پرکاربردترین ابزارهای اندازه‌گیری است که برای کالیبراسیون جریان، ولتاژ و واحدهای الکتریکی از آن استفاده می‌شود. مولتی متر دیجیتال کلمپی در اندازه‌گیری جریان برق کاربرد دارد و توصیه می‌شود فقط تکنسین‌های حرفه‌ای از آن استفاده کنند. مولتی متر اتورنج ابزار ساده‌ای بوده و در هر بار استفاده فقط یک مولفه را اندازه‌گیری می‌کند.

برترین برندهای مولتی متر

بهتر است برای خرید مولتی متر در ابتدا به برندها و مدل‌های موجود آن در بازار نگاهی بیندازید و سپس با توجه به نوع ابزار و کاربرد مورد نیازتان انتخاب بهینه‌ای داشته باشید. مولتی متر در برندها و مدل‌های مختلفی در بازار ایران موجود است. در این زمینه می‌توان برندهایی نظیر ویکتور، هیوکی، هابوتست، زویی، دکسلر و لیزرلاینر را نام برد. قیمت مولتی متر نیز با توجه به نوع، کاربرد و برند آن در مدل‌های مختلف متفاوت است.

خرید آنلاین مولتی متر

مولتی متریکی از ابزارهای مهم اندازه‌گیری است که هر جعبه ابزاری باید آن را داشته باشد. برای خرید مولتی متر با مراجعه حضوری به فروشگاه‌های ابزارفروشی و الکتریکی یا جستجوی اینترنتی و آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی اقدام کنید. انواع مولتی متر دیجیتال در فروشگاه اینترنتی سازوکار و با برند معتبر و عملکرد قابل قبول موجود هستند. با توجه به نوع نیاز، مشخصات هر ابزار و برند و مدل منتخب می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش مولتی متر استفاده کرده و ابزار مورد نظرتان را خریداری کنید.

مشاهده بیشتر