X
X

مانومتر

مشبک لیست

8 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
  • مانومتر اکسیژن نووا مدل NTR 2591
   ‎1,998,000 تومان
   • مانومتر اکسیژن نووا مدل NTR-2590
    ‎1,898,000 تومان
   • مانومتر اکسیژن ox01 آروا مدل 2501
    اعلام قیمت و موجودی
   • مانومتر اکسیژن ox08 آروا مدل 2504
    اعلام قیمت و موجودی
   • مانومتر جنرال ox09 آروا مدل 2505
    اعلام قیمت و موجودی
   • مانومتر اکسیژن آیرون مکس مدل IM-OR4
    اعلام قیمت و موجودی
   • مانومتر اکسیژن آیرون مکس مدل IM-OR7
    اعلام قیمت و موجودی
   • مانومتر اکسیژن آیرون مکس مدل IM-OR2
    اعلام قیمت و موجودی
   مشبک لیست

   8 آیتم ها

   در هر صفحه
   تنظیم بصورت صعودی

   مانومتر

   هر دستگاهی که بتوانید فشار میان دو محیط مختلف را اندازه گیری کند، مانومتر نامیده می‌شود. با این حال در اینجا منظور ما از مانومتر، یکی از مهمترین وسایل اندازه گیری برای ابزار آلات جوشکاری است. مانومترها عمدتا از یک لوله U شکل ساخته می‌شوند. مانومتر می‌تواند فشار گاز حبس شده در یک محفظه را اندازه گیری کند. مانومترهایی که برای دستگاه جوش مورد استفاده قرار می‌گیرند، دارای یک لوله بوردون هستند.

   مانومتر با استفاده از میزان فشار وارد شده به این لوله، فشار گاز محبوس را اندازه گیری می‌کند. لوله بوردون بیضی شکل است و از یک طرف مسدود شده است.

   طرف آزاد لوله به نقطه‌ی فشار وصل است. هنگامی که فشار به نوک آزاد لوله وارد می‌شود، گیربکس تعبیه شده در مانومتر موجب به حرکت درآمدن عقربه می‌شود. این عقربه حرکت می‌کند و میزان فشار گاز حبس شده را برای شما به نمایش می‌دهد.

   به مانومتری که دو عقربه برای اندازه گیری فشار دارد، مانومتر دو زبانه می‌گویند. برای دستگاه‌های جوشکاری از مانومترهای دو زبانه استفاده می‌شود.

   انواع مانومتر

   مانومترها مکانیزم کاری یکسانی دارند. یعنی تمامی مانومترها برای اندازه گیری فشار گاز ساخته شده‌اند. با این حال انواع مانومتر به شرح زیر هستند:

   مانومتر ساده

   ساده‌ترین نوع مانومتر، مانومتری است که یک سر آن به محفظه‌ی فشار وصل می‌شود و یک سر دیگر آن به صورت آزاد با اتمسفر در ارتباط است.  این مانومترها طراحی و مکانیزم کاری ساده‌ای دارند. مانومترهای ساده در اشکال و طرح‌های مختلفی ساخته می‌شوند.

   مانومتر دیفرانسیل

   مانومترهای دیفرانسیل یکی دیگر از انواع مانومترها هستند که به صورت یک لوله‌ی U شکل ساخته می‌شوند. این لوله دارای دو سر است که هر کدام از این سرها به یک محفظه متصل می‌شوند. از مانومتر دیفرانسیل برای اندازه گیری فشار میان دو محفظه استفاده می‌شود.

   میکرومانومتر

   میکرومانومترها انواع دیگری از مانومترها هستند که مشابه با مانومترهای ساده و دیفرانسیل برای اندازه گیری فشار محبوس در یک محفظه، مورد استفاده واقع می‌شوند. تنها تفاوت آن‌ها با دیگر مانومترها در این است که میکرومانومترها اندازه گیری را به صورت دقیق‌تر انجام می‌دهند.

   بهترین برندهای مانومتر

   امروزه برندهای مختلفی که در حوزه تولید ابزار آلات جوشکاری مشغول به فعالیت هستند، مانومترها را نیز طراحی و تولید می‌کنند. با این حال برخی برندها مکانیزم‌های دقیق‌تری را برای تولید مانومترها دارند. از بهترین برندهای مانومتر می‌توانیم به برندهای نووا و آیرون مکس اشاره کنیم. در حال حاضر این برندها انواع مختلفی از مدل‌های مانومتر را تولید و به بازار عرضه می‌کنند.

   خرید مانومتر و قیمت آن

   برای خرید مانومتر می‌توانید به فروشگاه‌هایی که ابزار آلات جوشکاری می‌فروشند، مراجعه کنید. با این حال اگر قصد دارید خرید خود را به صورت اینترنتی انجام دهید، به شما فروشگاه اینترنتی سازوکار را توصیه می‌کنیم. در سازوکار شما می‌توانید با جستجوی کلمه‌ی مانومتر، با لیستی از انواع مختلف مانومتر با بهترین برندها مواجه شوید. جهت مشاهده‌ی قیمت مانومتر نیز، سایت سازوکار مرجع بسیار خوبی برای شماست.

   مشاهده بیشتر