X
X

لیزر

مشبک لیست

1 آیتم

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
  1. لیزر نقطه ای نشانه ای لیزرلاینر مدل 020.100A
    اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

1 آیتم

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

لیزر

لیزرها ابزارهای پرکاربردی هستند که امروزه در صنایع و مشاغل مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند و دامنه استفاده از آنها نیز بسیار گسترده و متنوع بوده و می‌توان چنین نتیجه‌گیری کرد که کاربرد لیزر در تمام مشاغل صنعتی، پزشکی، دارویی و مهندسی و ... ضروری است. لیزر ابزاری است که در یک فرآیند تقویت نوری و براساس انتشار القایی تابش الکترومغناطیسی، نور ساطع می‌کند. کلمه لیزر مخفف اصطلاح «light amplification by stimulated emission of radiation» بوده و معنای آن نیز «تقویت نور به‌روش گسیل القایی تابش» است. نخستین لیزر در سال 1960 توسط تئودور اچ میمن در آزمایشگاه تحقیقاتی هیوز و براساس مطالعات نظری چارلز هارد تاونز و آرتور لئونارد شاولو ساخته شد. تفاوت لیزر با سایر منابع نوری در این است که نور منسجمی از خود ساطع می‌کند. انسجام فضایی باعث می‌شود لیزر بتواند روی یک نقطه متمرکز شود و بنابراین عملیاتی نظیر برش لیزری و لیتوگرافی امکان‌پذیر می‌شود. افزون‌براین، انسجام فضایی باعث می‌شود تا پرتوی لیزر در فواصل زیاد باریک بماند و در نتیجه می‌تون از لیزر در ابزارهایی مانند لیزر پوینتر و لیدار استفاده کرد. همچنین لیزرها کوهرنس یا انسجام زمانی بالایی دارند و همین موضوع باعث می‌شود نور با طیف بسیار باریک را ساطع کنند. انسجام زمانی در تولید پالس‌های نوری فوق‌ کوتاه با  طیفی گسترده، اما با ماندگاری کوتاه و در حد یک فمتوثانیه موثر است.

لیزرها در درایوهای دیسک نوری، چاپگرهای لیزری، اسکنرهای بارکد، ابزارهای توالی‌یابی DNA، فیبر نوری، تولید تراشه‌های نیمه‌ رسانا (فتولیتوگرافی) و ارتباطات نوری در فضای آزاد، جراحی لیزر و درمان‌های پوستی، برش و جوشکاری مواد، کاربردهای نظامی برای علامت‌گذاری اهداف و اندازه‌گیری برد و سرعت و همچنین در نمایشگرهای نور لیزر برای کاربردهای مرتبط با سرگرمی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در سیستم‌های حسگر نوری برخلاف حسگرهای صوتی به جای صدا از پرتوهای لیزر استفاده می‌شود. مزیت بزرگ حسگرهای نوری این است که اندازه‌گیری‌ها تحت تاثیر فاکتورهای خارجی مانند باد یا نوسانات چگالی هوا قرار نمی‌گیرند. مزیت دیگر آنها برد گسترده پرتوهای لیزری است که وجود فاصله حدود 200 متری بین فرستنده و گیرنده را امکان‌پذیر می‌کند. هنگام استفاده از رسیور لیزر برای کنترل درجه و شیب، درجه با دریافت پرتوهای لیزر تعیین شده و پرتوی دوار ساطع‌شده توسط لیزر دوار، صفحه دقیقی را ایجاد می‌کند که رسیور آن را به‌صورت یک مرجع مصنوعی شناسایی می‌کند و صفحه لیزر نیز مستقل از شرایط محیطی است. همچنین استفاده از رسیور لیزر برای سطح‌سنجی مناطق گسترده با سطوحی ثابت مانند استدیوم‌های ورزشی، پارکینگ‌ها، محوطه‌های انبار و غیره مناسب است. به‌علاوه می‌توان از رسیور لیزر با لیزرهای دوار استاندارد که دارای طول موج بین 670 تا 1000 نانومتر هستند، استفاده کرد.

انواع لیزر

لیزر دارای انواع مختلفی بوده و تاکنون هزاران نوع لیزر شناخته شده‌اند، اما از بیشتر آنها فقط برای تحقیقات تخصصی استفاده می‌شود. ابزارهای متنوعی مانند دماسنج، رطوبت سنج، چرخ متر و ... با فناوری لیزر ساخته شده و به بازار عرضه می‌شوند. لیزر در انواع جامد، مایع، گازی، نیمه رسانا، شیمیایی، کی لیتی دسته‌بندی شده و هر نوع نیز طول موج عملیاتی، منبع پمپ و موارد استفاده خاص خود را دارد. برای مثال از لیزر گازی هلیم - نئون با منبع تخلیه الکتریکی در مواردی نظیر تداخل‌سنجی، هولوگرافی، طیف‌سنجی، اسکن بارکد، تراز و نمایش‌های نوری استفاده می‌شود. همچنین از لیزهای نیمه رسانا نظیر نقطه کوانتومی با طول موج‌های گسترده و منبع پمپ جریان الکتریکی در کاربردهایی مانند پزشکی (چاقوی جراحی لیزری، توموگرافی انسجام نوری)، فن‌آوری‌های نمایشی (پروجکشن، تلویزیون لیزری)، طیف‌سنجی و مخابرات استفاده می‌شود.

برترین برندهای لیزر

از لیزر در کاربردهای متنوعی استفاده می‌شود و ابزارهای مختلفی نظیر رسیور لیزر، عینک لیزری، تراز، رطوبت سنج یا دماسنج لیزری، متر لیزری و ... با کمک این تکنولوژی ساخته شده و در برندها و مدل‌های مختلف به بازار عرضه می‌شوند. انتخاب برند و مدل مناسب و نیز مطالعه مشخصات فنی هر ابزار یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای خرید لیزر و درواقع انواع ابزارهای ساخته‌شده با این تکنولوژی بوده و در عین حال لازم است با توجه به قیمت لیزر و بودجه و کاربرد مورد نظرتان برای خرید آن تصمیم بگیرید. برندهایی نظیر بوش، رونیکس، لیزرلاینر، نایت اسکای، باس و ... انواع ابزار لیزر را در مدل‌های مختلف تولید می‌کنند.

خرید آنلاین لیزر

امروزه از لیزر در صنایع مختلف استفاده شده و کاربرد ابزارهای لیزری در مشاغل صنعتی، آزمایشگاهی، پزشکی و داروسازی، ساختمان‌سازی و مهندسی به یکی از نیازهای روز تبدیل شده است. برای خرید لیزر می‌توانید با مراجعه حضوری یا جستجوی اینترنتی و آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی  اقدام کنید. انواع ابزار لیزری با برند و عملکرد مناسب در فروشگاه اینترنتی سازوکار موجود بوده، همچنین برای اطلاع از قیمت لیزر نیز به برچسب قیمت درج‌شده درسایت توجه کنید. در نهایت با توجه به نوع نیاز، مشخصات هر ابزار و برند و مدل منتخب می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش لیزر استفاده کرده و ابزار مورد نظرتان را خریداری کنید.