X
X

فاصله سنج

مشبک لیست

1 آیتم

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
  1. فاصله سنج لیزری دیجیتال لیزرلاینر مدل 080.946A
    اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

1 آیتم

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

فاصله سنج

فاصله سنج یکی از ابزارهای اندازه گیری است که از آن برای سنجش دقیق فاصله یک جسم از جسم دیگر و بدون تماس مستقیم با آن استفاده می‌شود. این ابزار توسط تکنسین‌های حرفه‌ای استفاده شده و در بخش صنعتی و به‌ویژه در مشاغل مرتبط با ساخت‌و‌ساز کاربردهای زیادی دارد و معمولا در معماری، نقشه‌برداری، نجاری، سنگ‌تراشی، قفل‌سازی و غیره از آن استفاده می‌شود. سهولت کاربرد و دقت بالا در ثبت نتایج باعث شده فاصله سنج به ابزار پرطرفداری در صنایع مختلف تبدیل شود. هرگونه اندازه‌گیری و خوانش‌ در حافظه فاصله سنج ذخیره شده و این ابزار، سطح، حجم یا ارتفاع اجسام را در صفحه نمایش خود نشان می‌دهد. همچنین از این ابزار در نصب ثابت و برای کاربردهای مختلف بخش صنعتی نظیر تست موقعیت، تست وزن کویل و غیره استفاده می‌شود.

انواع فاصله سنج

فاصله سنج در انواع مختلفی ساخته شده و در هریک نیز از فناوری اندازه‌گیری خاصی استفاده می‌شود. در فاصله سنج‌ لیزری از پرتوی نامرئی لیزرِ ساطع‌شده به سمت جسم استفاده می‌شود. نور لیزر به سطح برخورد کرده و از آن منعکس می‌شود و در مرحله بعد فاصله با توجه به رابطه بین سرعت نور در هوا و زمان دریافت و ارسال سیگنال به‌وسیله ابزار محاسبه می‌شود. فاصله‌ سنج لیزری PCE ابزار مناسبی برای اندازه‌گیری فاصله بدون نوارهای حلقه‌ای حجیم یا سیستم‌های اندازه‌گیری فاصله‌ی چرخ‌دار یا چرخ متر بوده و همچنین با بالاترین استانداردهای صنعتیِ وضوح و دوام ساخته می‌شود. از این ابزار برای اندازه‌گیری دقیق فواصل بسیار زیاد در محدوده کیلومتر، بدون تماس و از طریق لیزر استفاده می‌شود. افزون‌براین می‌توان از فاصله سنج لیزری برای محاسبه سطح و حجم نیز استفاده کرد. فاصله سنج لیزری ابزار ایده‌آلی در مهندسی عمران و عملیاتِ بزرگ‌مقیاس بوده که در آنها دقت اندازه‌گیری فاصله از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. فاصله سنج لیزری در بخش‌های صنعتی، ساختمان‌سازی، نقشه‌برداری زمین، محیط زیست، جنگلداری، کابینت‌سازی، دکوراسیون داخلی، نصب اتصالاتی مانند کلید و پریز، لوستر و .... مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این ابزار در موقعیت‌هایی مانند عملیات نظامی که در آنها استتار از اهمیت زیادی برخوردار است، استفاده شده و می‌تواند فاصله را تا مکان هدف بدون سروصدا و به‌شکل نامرئی محاسبه کند. در فاصله ‌سنج لیزری خوانش دیجیتال یا آنالوگ برای تجزیه‌وتحلیل بیشتر و به‌عنوان مبنایی برای کنترل سیستم به رایانه شخصی یا سیستم PLC ارسال می‌شود.

فاصله سنج در انواع دیگری نیز کاربرد دارد. در فاصله سنج التراسونیک فاصله اجسام با انتشار امواج فراصوت با فرکانس بالا محاسبه می‌شود. نحوه کار ابزار به این صورت است که پس از ارسال امواج صوتی به سمت جسم مورد نظر و دریافت آن توسط جسم، امواج صوتی از جسم منعکس شده و از مدت‌زمان بازگشت صوت برای محاسبه فاصله استفاده می‌شود. در فاصله سنج مادون قرمز اندازه‌گیری فاصله با توجه به زاویه پرتوی منعکس‌شده از جسم انجام شده و این ابزار در سیستم‌های امنیتی، دزدگیر، تلویزیون، لپ تاپ و ... کاربرد دارد. در فاصله یاب (Range finder) فاصله بین ناظر و جسم برای تعیین فاصله فیزیکی یا طول فوکوس دوربین اندازه‌گیری می‌شود. در کیلومترشمار مسافت طی شده توسط خودروی در حال حرکت اندازه‌گیری می‌شود و این ابزار در انواع الکتریکی، مکانیکی یا ترکیبی از این دو موجود است.

برترین برندهای فاصله سنج

درصورتی‌که قصد خرید فاصله سنج را دارید، ابتدا باید با توجه به نوع نیاز و کاربرد مورد نظرتان مشخص کنید که به دنبال چه نوع فاصله سنجی می‌گردید. در مرحله بعد در مورد برندها و مدل‌های موجود بازار تحقیق کنید و سپس با توجه به مشخصات فنی و قیمت فاصله سنج برای خرید اقدام کنید. انواع فاصله سنج در برندها و مدل‌های مختلفی در بازار ایران موجود است. در این زمینه می‌توان برندهایی نظیر مارمونیکس، بوشنل، هانتر، برسر، آوفار و لیزرلاینر را نام برد.

خرید آنلاین فاصله سنج

فاصله سنج یکی از ابزارهای مهم اندازه‌گیری است که برای اندازه گیری فاصله و ترازیابی با سرعت و دقت بالا از آن استفاده شده و کاربردهای صنعتی متنوعی دارد. برای خرید فاصله سنج با مراجعه حضوری یا جستجوی اینترنتی و آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی اقدام کنید. انواع فاصله سنج لیزری در فروشگاه اینترنتی سازوکار و با برند معتبر و عملکرد قابل قبول موجود هستند. با توجه به نوع نیاز، مشخصات فنی هر ابزار و برند و مدل منتخب می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش فاصله سنج استفاده کرده و آیتم مورد نظرتان را خریداری کنید.

مشاهده بیشتر