شماره واتس اپ 09024318680
پشتیبانی و سفارش تلفنی : 02162721
شماره واتس اپ 09024318680
پشتیبانی و سفارش تلفنی : 02162721

پخ زن

مشاهده به صورت مشبک لیست

1 آیتم

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
  1. پخ زن ای جی پی مدل EB24R
    تماس با 02162721
مشاهده به صورت مشبک لیست

1 آیتم

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

پخ زن

پخ زن یکی از ابزارهای مهم و پرکاربرد صنعتی بوده و برای صاف‌کردن لبه‌های تیز لوله‌ها و ورق‌های فلزی و چوبی از آن استفاده می‌شود. طراحی دستگاه‌های پخ زن یا چمفرینگ به گونه‌ای است که با استفاده از فرز و ابزار برش، قسمت‌های تیز قطعات مختلف را صاف می‌کنند. قطعات کار پس از انجام عملیات ماشین‌کاری مختلف به‌خاطر براده‌برداری و انواع برش لبه‌های تیزی پیدا می‌کنند. دستگاه پخ زن این لبه‌های تیز را حذف کرده و آنها را شیب‌دار می‌کند. از ابزار پخ زن و چمفرینگ جهت تولید قطعات ورقه‌ای‌شکلِ فلزی برای فرآیند جوشکاری، حذف لبه‌های تیز برای افزایش ایمنی و زیباترکردن پروژه انجام‌شده استفاده می‌شود. عوامل مختلفی از قبیل اندازه اجزا، ابعاد پخ زنی، کیفیت پرداخت و نوع ماده‌ای که باید پخ زنی شود، برروی انتخاب انواع دستگاه پخ زن تاثیرگذار هستند. واژه Bevelling معادل واژه پخ زنی در زبان فارسی بوده، همچنین واژه chamfering نیز معادل پخ زنی است. تنها تفاوت مهم بین این دو واژه در این است که از اصطلاح پخ زنی برای زاویه‌سازی با زاویه 90-45 درجه استفاده می‌شود، اما در چمفرینگ لوله یا چوب زاویه بین دو صفحه 45 درجه است. از این ابزار برای خزینه‌کاری و ماشین‌کاری چوب نیز استفاده می‌شود.

انواع پخ زن

منبع تغذیه این ابزار پنوماتیکی، برقی یا هیدرولیکی است. به طور کلی ابزار پخ زن از لحاظ سطح استفاده از تکنولوژی به دو گروه دستی و اتوماتیک تقسیم‌بندی می‌شود. همچنین این ابزار در سطح داخلی یا خارجی لوله‌ها مورد استفاه قرار می‌گیرد. کنترل دستگاه پخ زن دستی به عهده اپراتور بوده و برای پخ زنی قطعات کم‌ضخامت مورد استفاده قرار می‌گیرد. از ابزار پخ زن اتوماتیکِ ورق برای آماده‌سازی انتهای زبانه‌های صاف فلزی در فرآیند جوشکاری لب به لب استفاده می‌شود. کاربرد این دستگاه در کارگاه‌ها و کارخانه‌ها یا صنایع کشتی‌سازی، صاف‌کردن المان‌های کوچک برای اتصال به ورق‌های بزرگ‌تر و ... مناسب است. در این ابزار فرآیند ایجاد شیب در لوله‌های فلزی بی‌سروصدا بوده و به‌روش اتوماتیک و به‌وسیله فرز مخصوص این کار انجام می‌شود. دستگاه پخ زن پس از قرارگرفتن و محکم‌شدن روی پروفیل ورق بدون نیاز به دخالت اپراتور، شیب‌‌سازی و پخ زنی قطعات کار را به‌طور مستقل انجام می‌دهد. از دستگاه‌های پخ زن ثابت و میزی نیز جهت ایجاد شیب‌های خارجی و زاویه‌سازی در المان‌های خطی با اندازه‌های متوسط و کوچک استفاده می‌شود. همچنین، فرآیند برش‌کاری با استفاده از الماسه‌های کاربید تنگستن تجاری که بر روی بدنه کاتر نصب می‌شوند، صورت می‌گیرد. این کار به‌صورت دستی و با حرکت تکیه‌گاه‌های خاص روی ریل راهنمای ابزار انجام می‌شود. ابزارهای پخ زن برقی پرتابل برای پخ زنی و زاویه‌سازی خارجی المان‌های خطی با اندازه متوسط تا کوچک مناسب بوده و ابزار مناسبی برای تراش‌کاری خارجی و داخلی، خطی و شکل‌دهی المان‌های کوچک تا بزرگ‌تر نظیر ورق‌های فلزی هستند. فرآیند پخ زنی در این ابزارها با نصب الماسه‌های تجاری کاربید تنگستن روی بدنه کاتر انجام می‌شود. چمفرینگ قطعات نیز به‌روش دستی و با قراردادن ابزار روی پروفیل‌ها انجام می‌شود. عملکرد دستگاه‌های پخ زن پنوماتیک سیار مشابه ماشین‌های پخ‌زن برقی پرتابل بوده، همچنین از این ابزار می‌توان در محیط‌هایی استفاده کرد که در آنها امکان استفاده از برق در حین کار وجود ندارد. دستگاه پنوماتیک پخ زن ابزاری سبک‌وزن بوده و همچنین جابه‌جایی و استفاده مستمر از آن آسان است. همچنین انواع دستگاه پخ زن برحسب مشخصات فنی ابزار نظیر زاویه و عمق پخ زنی، منبع تغذیه، توان، ابعاد پخ زنی لوله، قابلیت کنترل سرعت و ... با همدیگر متفاوت هستند.

برترین برندهای پخ زن

برندهایی نظیر ای جی پی، انکو، پروموتک، بی دی اس، یوروبور و ... انواع پخ زن را در مدل‌های مختلف تولید می‌کنند. برای خرید پخ زن لازم است با مشخص‌کردن کاربرد مورد نظر، همچنین با مطالعه در مورد برندها و مدل‌های مختلف این ابزارها و مشخصات فنی آنها انتخاب مناسبی داشته باشید. همچنین به ابعاد لوله‌ها، نوع مواد سازنده‌ی قطعات کار و ضخامت آنها نیز توجه کنید و با توجه به قیمت پخ زن در برندهای مختلف و توانایی پرداختتان برای خرید این ابزار اقدام کنید.

خرید آنلاین پخ زن

پخ زن یکی از ابزارهای مهم و پرکاربرد در مصارف صنعتی و کارگاهی مختلف بوده و در انواع پرتابل و ثابت، دستی و اتوماتیک و با منبع تغذیه متفاوت توسط برندهای مختلفی تولید و عرضه می‌شود. برای خرید پخ زن می‌توانید با مراجعه حضوری یا جستجوی اینترنتی و آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی اقدام کنید. فروشگاه اینترنتی سازوکار یکی از معتبرترین فروشگاه‌های اینترنتی و مجازی در ایران بوده و ابزار پخ زن با برند معتبر در آن موجود است. برای اطلاع از قیمت پخ زن به برچسب قیمت درج‌شده در فروشگاه اینترنتی سازوکار مراجعه کنید. در نهایت با توجه به نوع نیاز، مشخصات هر ابزار و برند و مدل منتخب می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش پخ زن در فروشگاه اینترنتی سازوکار استفاده کرده و ابزار متناسب با نیازتان را خریداری کنید.